|

Nemzeti Együttmutyizási Rendszer Szentendrén, Sajtóközlemény LMP

A szentendrei külterületi (képviselő)telkek ügye kapcsán az LMP sajtóközleményt tett közzé weboldalán, amit az alábbiakban változtatás nélkül közlünk. 

Jobbikos és fideszes képviselők fogtak össze, hogy a tulajdonukban álló külterületi telkeket belterületté minősítsék. Az LMP kíváncsi, hogy a szavakban harciasan korrupcióellenes szélsőjobboldali párt megtűri-e soraiban a telekspekulációban résztvevő képviselőt. Az ökopárt törvénnyel tenné ellenőrizhetővé a képviselők vagyonosodását.

Az Index ma megjelent cikke szerint széleskörű mutyi-koalíció alakult ki Szentendrén, annak érdekében, hogy a képviselők tulajdonában álló külterületi telkeket belterületté nyilvánítsák, és így akár több tízmillió forintos haszonra tegyenek szert. Az LMP elképesztőnek tartja, hogy a helyi városvédők által kezdeményezett – a város lakóterületi bővítésének következményeit vizsgáló – hatástanulmány elkészítését egyetértésben szavazta le a két párt képviselője, majd az MSZP-s képviselővel kiegészülve megszavazták a város továbbterjeszkedését. Túl azon, hogy a képviselők a zsebükre dolgoztak, elfogadhatatlan az is, hogy az egyébként is túlzsúfolt Szentendrén a döntés következtében akár újabb lakóparkok épülhetnek és a további jelentős autósforgalom, légszennyezettség ronthatja a városlakók életminőségét, és a jelenlegi krónikus óvodai-iskolai férőhelyhiány és infrastrukturális ellátatlanság további súlyosbodása várható. Kérdés, miért akarja a Fidesz- Jobbik- MSZP pártszövetség még több zöld területtől, a területen található védett növénytől megfosztani az szentendreieket?

A jobbikos képviselő magatartása különösen visszás annak fényében, hogy parlamentbe kerülése előtt éppen a Jobbik hívta fel a figyelmet a képviselők vagyonosodási vizsgálatának szükségességére. Akkor azt javasolták, hogy négyévente, a választások előtt minden képviselőt vessenek kötelező vagyonosodási vizsgálat alá. A Lehet Más a Politika szerint a Jobbik a történtek után hiteltelenül szajkózza az elszámoltatást és az átláthatóságot. Az LMP szerint Vona Gábornak nyilatkoznia kell arról, hogy a szélsőjobboldali párt miért alkalmaz kettős mércét mások és a saját kétes ügyleteik megítélésekor.

Az elmúlt napokban számos önkormányzatban korrupciógyanús ügyek kerültek napvilágra. Felvetésünkre, hogy ezekben az esetekben Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos kezdeményezzen vizsgálatot, azt a cinikus választ kaptuk, hogy „nem vizsgálhat minden fűszálat”. Az LMP felhívja Orbán Viktor figyelmét, hogy ezek a fűszálak egyenként több tízmillió forintba kerülnek az országnak, és miniszterelnökként kötelessége mindent elkövetni, hogy megállítsa a közpénzek magánzsebekbe vándorlását, történjen az bárhol Magyarországon. Ezért kezdeményeztük azt a miniszterelnöknek írt nyílt levelünkben, hogy az elszámoltatási biztos önkormányzati ügyekben is vizsgálódhasson. Orbán Viktor eddig válaszra sem méltatta felvetésünket.

Az LMP a napokban törvénytervezeteket fog benyújtani annak érdekében, hogy nyomon követhetővé, ellenőrizhetővé váljon az önkormányzati és az országgyűlési képviselők vagyonosodása.

Budapest, 2011. március 10.

Szilágyi Péter országgyűlési képviselő

Közzétéve Endre Info 3/12/2011 01:05:00 du.. Az alábbi rovatban . Követheti a hozzászólásokat! RSS 2.0. Hozzászólás

0 megjegyzés "Nemzeti Együttmutyizási Rendszer Szentendrén, Sajtóközlemény LMP"

Üzenet

A hozzászólások csak előzetes moderálást követően jelennek meg az oldalon.