Három lány a Marsról
Három településen, három különböző időpontban, három egymáshoz semmiben sem hasonlító átlagos családban született lány egymástól függetlenül úgy dönt, hogy szabad utat enged a belső kényszernek és festőművész lesz.
Három kalandos utazás veszi ezzel kezdetét, ami legalább akkora fegyelmet, lemondást és állhatatosságot követel az utazótól és semmivel sem veszélytelenebb, mint az asztronauták utazásai a földönkívüli ismeretlenbe. Sőt, amíg az űrutasokat mérnökök százainak aggódó tekintete kíséri, addig a mi három lányunknak egyedül kell navigálni az ismeretlen térben, óvatosan kerülgetve az elutasítás és értetlenség meteorfelhőit.
Útra keltek hát, és elhagyva a szülőfalu biztonságos, ám közönyös légkörét, lelki műszereik jelezték az új irányt. Szentendre még mindig a magyar képzőművészet gravitációs pontja – állítják. Ez az a hely, ahol érdemes kikötni, mert ha keblére nem is öleli senki a fáradt utazót, bolondnak sem nézi senki a piktort. Tanulni, alkotni, csak itt lehet. Már csak a soros Szerb Művésztelepre volt szükség ahhoz, hogy egymás mellé sodródjanak, és az ideiglenesen egymás mellé horgonyzott űrhajóikban megtapasztalják, hogy együtt könnyebb festeni, navigálni, felfedezni. Azóta barátok, művésztársak, vonatkozási pontok, gondolati erőterek, kritikusok, inspirációk és minden más egymás életében, ami a művészt előre viszi kalandos utazásán az emberi galaxis felfedezésében.
A Karácsony pedig jó alakalom arra, hogy a festékkel vászonra, papírra „írt” beszámolóikat a közönség elé tárják.
Ezúton tudatjuk Szentendre művészetpártoló közönségével, hogy a titokzatos Három Lány a Marsról 2011. december 3-án 17 órától kezdődően kiállítás és vásár keretében tárja elénk űrutazásainak eredményét, az Új Művész Kávézóban. A kiállítást Pacsika Rudolf nyitja meg, és Szatmári Kristóf zenél a szaxofonján.
Városi Gabriella (1988) festőművész
A budapesti II. Rákóczi Ferenc Gimnázium művészeti tagozatán (2002-2006) Dréher János keze alatt kezdte művészeti tanulmányait. Munkája megjelent a Képzelet világa 1. rajz és vizuális kultúra tankönyvben, és a budapesti Ifjúsági Művészeti Fesztivál csoportos kiállításainak állandó kiállító művésze.
Az ELTE spanyol- művészettörténet szakán diplomát szerzett (2010), de alkotási vágya nem hagyta nyugodni eközben sem: az egyetemmel párhuzamosan elvégezte a Népi Mesterségek és Művészetek Szakközépiskolájában a sokszorosított grafikai képzést (2008-2009) majd folytatta képzőművészeti tanulmányait Ferenczy István vizuális műhelyében (jelenleg is). Itt mesterei Elekes Károly és Kopasz Tamás festőművészek. Jelenleg elsősorban festészettel, és grafikával foglalkozik.
Kiállítása:
2005. Kondor Béla Közösségi Ház, Budapest
2006. Kondor Béla Közösségi Ház, Budapest
2008. Sirály Kávézó, Budapest
2011. Szentendre a Gödörben, Budapest
2011. Ferenczy Múzeum, Szerb - Magyar Nemzetközi Művésztelep, Szentendre
Bojtor Verabella (1974)
Fóton nőtt fel, gimnazista korában Budapestre került. Három éve költözött Szentendrére, azóta is itt él férjével.
„Szeretem itt az egymásnak támaszkodó házakat, a sikátorokat, a titkos lépcsőket, a színeket, az áradó fényt és az égboltot, ami fölém borul. Jó nekem itt élni.”- mondta.
Autodidakta festőként több mint tíz éve alkot.
Idei kiállítások:
2011. Tranzit Cafe, Voltam odaát, Budapest
2011. Vis Major Cafe: Mindenféle képek (csoportos kiállítás), Budapest
2011. Dalmát Kávézó: Voltam odaát, Szentendre
2011. Ferenczy Múzeum, Szerb - Magyar Nemzetközi Művésztelep, Szentendre
Verebélyi Diána (1987)
Kazincbarcikán született 1987-ben. Az Eötvös József Művészeti Szakközépiskolában érettségizett 2004-ben Miskolcon és itt szerezte meg keramikus szakmáját is 2005-ben. A Nyíregyházi Főiskola következett, ahol rajz-vizuális kommunikáció szakon végzett 2010-ben. Több egyéni és csoportos kiállításon vett részt. 2005-ben elnyerte a József Attila pályázat fődíját, valamint 2009-ben a Gubis Mihály díjat. Tanárai: Aknay János, ef Zámbó István, fe Lugossy László, Gubis Mihály, Puha Ferenc, Somogyi György.
Kiállítások:
2004. Egyéni kiállítás, Parasznya
2008. Alsó lépcsőn utazni tilos! Nyíregyháza
2008. Guide Rider Performance, Miskolc
2008. MűvészetMalom, Szentendre
2008. MűvészetMalom (Performance Fesztivál), Szentendre
2009. Ságvári Endre Gimnázium, Gimi Galéria, Kazincbarcika
2009. Eötvös József Művészeti Szakiskola, Miskolc
2005-2010. ArtÉrt művésztelep záró kiállításai, Sárospatak
2009. Dalmát Kávézó, Szentendre
2010-2011. Újbástya, Sárospatak
2011. Kondói Könyvtár
2011. Silhouette Kávézó, Szentendre
2011. Ferenczy Múzeum, Szerb - Magyar Nemzetközi Művésztelep, Szentendre
2011.Várkávézó, Esztergom
2011. Szentendre a Gödörben, Budapest
Megosztás: