|

Magyar modernizmus Szentendrén

A magyar modernizmus Szentendrén Többek között Munkácsy Mihály, Rippl-Rónai József, Csók István és Czóbel Béla képein keresztül vázolja fel a magyar modernizmus festői nyelvének kialakulását a szentendrei MűvészetMalom szombaton nyílt új tárlata. 


A motívumtól a képig című kiállítás mintegy kiegészítője és párja a MűvészetMalom egy héttel korábban megnyílt, a régi Szentendre motívumait bemutató tárlatnak, és az újjászületett szentendrei modern és kortárs művészeti központ koncepciójának megfelelően szélesebb kontextusba helyezik a szentendreiséget - mondta el Basics Beatrix szervező. "A szentendrei őstémák bemutatásával párhuzamosan, mintegy általánosabb hátteret kínálva az ott látottakhoz olyan kiállítást mutatunk be, amely a modern magyar festészet nyelvezetének kialakulását követi nyomon a 19. század utolsó negyedétől a 20. század második évtizedének végéig" - fogalmazott, hozzátéve, hogy ezt a korszakot szokás az áttörés korának is nevezni, amikor lényegében létrejött a magyar modernizmus.

A válogatásban olyan nagyságok szerepelnek, mint Munkácsy Mihály, Rippl-Rónai József, Vaszary János, Ferenczy Károly, Réti István, Csók István, Mednyánszky László, Hollósy Simon, Czóbel Béla, de olyan kevésbé ismert festők munkáiból is bemutatnak egy-egy jellemző darabot, mint Bihari Sándor, Fényes Adolf, Perlmutter Izsák, Glatz Oszkár, Ziffer Sándor vagy Perlrott Csaba Vilmos. A kiállítás másik célja, hogy bemutassa: a magyar képzőművészet nem maradt le Európától, hanem szinkronban volt vele, sőt bizonyos szempontból hatással is volt rá - emelte ki Basics Beatrix. A kiállítás június végéig látható a szentendrei MűvészetMalom régi szárnyában.
Forrás: MTI
Megosztás:

Közzétéve Endre Info 4/04/2012 08:55:00 du.. Az alábbi rovatban . Követheti a hozzászólásokat! RSS 2.0. Hozzászólás

0 megjegyzés "Magyar modernizmus Szentendrén"

Üzenet

A hozzászólások csak előzetes moderálást követően jelennek meg az oldalon.